VAJİNOPLASTİ

VAJİNOPLASTİ

VAJİNOPLASTİ

Vajinoplasti Nedir Ve Ne İşe Yarar
 

Bilinen insanlık tarihine dönüp bakıldığında bayanların en güzel ve en iyi olmak için verdikleri çaba herkes tarafından akıl almaz bir boyutta sürekliliğini devam ettiriyor. Bayanların hayatlarını adadıkları güzellik ve beğenilirlik kavramları için ortaya çıkarılan ve tıptaki son gelişmelerle ilerlemeye olanak sağlayan genital estetik de bu konuya verilecek örneklerden biri olarak hayatlarımızdaki yerini alıyor.

Bayanların sadece el, yüz gibi bölgelerinin mükemmelliğine önem vermediklerinin kanıtı olan genital estetik kullanımı giderek artan yöntemlerden biri olarak gelişimi başarı  ile sürdürülen, uygulamaların genelini kapsıyor. Genital estetik alanında bayanların en çok başvurdukları yöntemler incelendiğinde ise labioplasti ve vajinoplasti uygulamaları ilk sırayı paylaşıyor. Bu kavramlardan vajinoplasti beyanların her geçen gün ilgisini çekerek kullanımı giderek artan bir uygulama olarak göze çarpıyor.
 
Vajinoplasti Ameliyatı Yapılışı
 
Kısaca tanımı yapılmak istediğinde vajina daraltma amaçlı yapılan genital estetiğe vajinoplasti adı veriliyor. Bayanların doğum gibi çeşitli problemler ile vajinal bölgelerinde oluşan genişleme sorununun ortadan kaldırılması için uygulanan yöntem, cinsel birleşme sırasından alınan hazzın çiftlerde karşılıklı olarak azalması ve ortaya çıkabilen sesler ile konsantrasyon bozulması gibi sorunların çözülmesine yardımcı oluyor.  

Operasyonun gerçekleştirileceği bölgenin son derece önemli olması sebebi ile tercih edenlerin akıllarında acabalar oluşmasına neden olan ve hakkında, bilgi edinmek istenmesini doğuran bu ameliyat, korkulması gereken bir uygulama değildir. Kişilere genel anestezi verilerek başlanan ameliyat, vücudun dış kısımlarına kesik açılmadan sadece vajina içine yapılan küçük bir müdahale ile ortalama yarım saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. İşlem bittikten sonra açılan kesiğe dikiş atılır, atılan dikiş zamanla eriyen dikişlerden olduğu için dikiş aldırma yöntemini uygulamaya da gerek duyulmaz.

Böylelikle ısa sürede vajina 3-4 santim kadar daraltılır ve istenilen pozisyonuna geri döndürülür. Ameliyattan kısa süre sonra bireylerin ihtiyaçları tamamı ile karşılanmış olur. Buna ek olarak uygulanan fakat ameliyat kadar etki gösteremeyen lazerle tedavi yöntemleri de günümüzde kullanılıyor ve ameliyat istemeyenlerin başvurdukları ilk yöntem olarak bireyler tarafından tercih ediliyor. Kişiler istedikleri uygulamayı seçerek vajinoplasti uygulamasından yararlanma imkanın sahipler.

 

 
 

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa