SAFİR TEKNİĞİ

SAFİR TEKNİĞİ

SAFİR TEKNİĞİ

Safir Tekniği Nedir?
Dünyada en yaygın kullanılan saç ekimi tekniği FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemidir. Bu teknik, saç köklerinin toplanması, kanalların açılması ve açılan kanallara greft adı verilen köklerin ekilmesinden oluşur.

Safir uçlu özel kalemler, FUE tekniğinin bir aşaması olan kanal açma sırasında doku deformasyonunun en aza indirilmesini ve kanal açılma sıklığının maksimum olmasını sağlayan bir yöntem olarak geliştirilmiştir. Safir FUE olarak adlandırılan bu ekim modeli, gerçek safir uçlu kalemlerin kullanıldığı bir FUE operasyonudur.

Saç ekimi sırasında kanal açılırken slit denilen bir kesici alet kullanılır. Ancak bu çelik yarıklarla yapılan ekimlerde doku tahribatı yüksek olduğu için iyileşme süreleri nispeten uzundur. Safir uçlu kalemler ile mikro kanal açma imkanı sayesinde yoğun ve doğal bir ekim yapmak mümkündür. Kanallar mikro düzeyde açıldığı için diğer saç ekim tekniklerine göre çok daha hızlı bir iyileşme süreci vardır. Ekimden sonra kabuklanma minimum düzeydedir ve bu hasta konforunu artıran bir sonuçtur.
Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?
Safir FUE saç ekimi tekniğinde FUE tekniği kullanılarak saç kökleri toplanır. Ancak saç ekimi yapılacak bölgedeki kanallar FUE yönteminde olduğu gibi çelikle değil, kalem şeklinde safir cevheri ile açılır.

Safir uçlar, ekim yapılacak bölgede çelikten çok daha küçük, pürüzsüz ve yoğun mikro kanalların açılmasını sağlar. Kanalların mikro açılması doku deformasyonunu en aza indirir ve kabuklanmayı azaltır. Böylece uygulama sonrası saç derisi hızla iyileşir ve gözle görülür bir iz kalmaz. Safir FUE saç ekimi ile açılan bu mikro kanallar, saç köklerinin sık ve doğal çıkış yönüne uygun olarak ekilmesine de olanak sağlar. Bu teknik sayesinde saç dökülmesi yaşayanlar kendi saçlarından ayırt edilemeyen doğal saçlara sahip olurlar.

Safir FUE saç ekimi, sedasyonlu saç ekimi ve tıraşsız saç ekimi gibi konforu ve hasta memnuniyetini artıran diğer yöntemlerle birlikte uygulanabilir.
Safir FUE Saç Ekiminin Avantajları
Safir FUE saç ekiminde kullanılan son teknoloji ürünler olan safir uçlar, çelik uçlara göre daha estetik ve sağlıklı sonuçlar vermektedir. Safir kalem ile açılan kanallar çok daha küçük ve pürüzsüz olduğu için bu yöntemde diğer saç ekim tekniklerine göre daha az doku hasarı yaşanır. Böylece uygulama sonrasında dokular gözle görülür bir iz bırakmadan hızla iyileşir.

Çok ince safir uçlu kalem, saç köklerinin boyutuna ve açısına uygun olarak kanalların açılmasını sağlar. Böylece saç kökleri kanalların içine doğal bir açıyla yerleştirilebilir. Bu, ekilen saçların kafa derisine daha güçlü tutunmasını ve çok doğal bir görünüm elde etmesini sağlar.

Safir FUE yönteminde kullanılan safir uçlu kalem, saç kökü büyüklüğünde mikro kanalların açılmasını sağlar. Bu da saç ekimi yapılacak bölgede kanalların daha sık açılmasını ve köklerin birbirine daha yakın ekilmesini sağlar. Safir FUE yönteminde saç kökleri diğer tekniklere göre daha sık ekilerek daha doğal ve dolgun bir görünüm elde edilir.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa