Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç Dökülmesi Tedavisi

Regenera Activa Tedavisi Nedir?
Regenera Activa; Saç dökülmesine karşı savaşmak için kılcal rejenerasyon tedavisine dayanan yeni bir tekniktir. Bu teknikte, kafa derisini yenilemek için 'kişinin kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu' kullanılır. Regenera Activa Therapy andogenetik alopesi ve diğer saç dökülmesi problemleriyle mücadelede güvenli ve etkili bir tekniktir. Uygulama tek seanstır.

Regenera Activa'nın Saç Dökülmesine Etkileri
Regenera Activa'nın çalışma prensibi, zayıflamış saç kökünün yenilenmesi ve daha sağlıklı olması için ihtiyaç duyulan kök hücreleri ve destek doku hücrelerini elde ederek saç kökü hücresinin güçlenmesine ve kendini yenilemesine güçlü bir destek vermektir. kişinin kendi saç kökü ve cilt dokusu.

Regenera Activa Uygulanır mı?
Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesi genellikle kafa derisinin üst kısımlarında yani alın veya üst bölgelerde görülür. Ancak ense ve kulak arkasındaki saç kökleri neredeyse her zaman genetik olarak dirençli ve sağlıklı kalacak şekilde kodlanmıştır. Regenera Activa sistemi, bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak sorunlu saç derisi bölgelerine bu süspansiyonu uygulamak ve oradaki hasta ve cansız saç köklerinin desteklenmesi prensibine dayanmaktadır. Kulağın arka kısmındaki kıllardan küçük bir lokal anestezik uygulanarak 34 kıl kökü alınır. Alınan bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülür ve tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülmesi tedavisi hazırlanır. Tedavi genellikle tek seanstır 2. Birkaç yıl sonra bir seans gerekebilir.
Regenera Activa herkese uygulanabilir mi?
Genel olarak saç dökülmesinin nedeni çok nadir görülen bir enfeksiyondan kaynaklanmıyorsa kadın erkek herkese, hatta sık kozmetik uygulamalara maruz kalmış saçlara bile uygulanabiliyorsa, boyalar veya kuaförlük prosedürleri yalnızca destek amaçlıdır. Çünkü bu uygulamalar özellikle saç kökünün dolaşımını bozarak cansızlaşmasına ve parlaklığını kaybetmesine neden olur.

Regenera Activa Saç Ekimine Alternatif mi?
Bir alternatif değil, tam tersi faydalı bir yöntemdir. Özellikle genç yaşta saç dökülmesi yaşayan erkek hastalar saç ekimi için 25-27 yaşlarını beklemek zorunda kalmaktadır. Bu dönemde Regenera Activa gibi önemli bir tedavi yöntemi ile dökülmeyi yavaşlatmak ve azaltmak oldukça önemlidir. Ayrıca Saç Ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 3-4 tanesi kullanılarak hazırlanan Regenera Activa tedavisi, ekilen saçların hem hızlı iyileşmesi hem de ekilen saçların hızlı ve güçlü büyümesi için çok önemli bir destektir. Bu nedenle saç ekiminde Regenera Activa yöntemi birlikte kullanılmaktadır.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa