Mide Botoksu

Mide Botoksu

Mide Botoksu

Mide Botoxu Nedir?

Mide botox enjeksiyonu endoskopik olarak midenin farklı alanlarına endoskopik olarak botilinium toksin A enjeksiyonu yapılması işlemidir. Endoskop ile ağızdan geçilerek mideye girildikten sonra özel bir iğne kullanılarak midenin farklı bölümlerine botox yapılmaktadır.

Mide botoxu nasıl etki eder?

Mideye yapılan Botox enjeksiyonunun mekanizması aslında estetik amaçlı yüze yapılan botox enjeksiyonu ile aynıdır. Yüzde kasların kasılmasını engelleyen botilinium toksini midede de midenin hem genişlemesi hem de kasılmasını engellemektedir. Sonuç olarak erken doyma ve mide boşalmasındaki  gecikme nedeniyle devam eden doygunluk hissi oluşturmaktadır. Ayrıca bu işlem sayesinde iştah hormonu ghrelin miktarı da azalmakta ve sürekli acıkma hissi ortadan kalkmaktadır.

Mide Botoxu Kimlere Yapılabilir?              

Vücut kitle indeksi (kilo/boy2; kg/m2) 30-40 arası olan hastalarda bu uygulama yüz güldürücü sonuçlar verebilmektedir. Obezite ile mücadelede kullanılan tüm yöntemlerde olduğu gibi beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi olumlu sonuç alınmasında en önemli faktördür. İleri derecede şişman hastalarda da operasyona hazırlık sürecinde yardımcı yöntem olarak kullanılabilir.

Etkisi Ne Zaman Başlar ve Ne Kadar Sürer?

Mide Botoxunun etkisi enjeksiyon sonrası hemen başlar, yaklaşık 5-6 ay kadar sürer ve gerekirse tekrarlanabilir.

İşlem Ne Kadar Sürer ve Olası Yan Etkiler Nelerdir?

İşlem 20-30 dakika arası sürmektedir. Mide Botoxu çok güvenlidir ve genel olarak çok iyi tolere edilir. İşlem sonrası hasta evine gidebilir. Ancak daha önce estetik amaçlı botox yaptırıp alerjik reaksiyon gelişen hastalar da bu işlem için uygun değildir.

 

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa