LİPOSUCTİON

LİPOSUCTİON

LİPOSUCTİON

 


Liposuction (liposakşın) cildin altındaki yüzeyel ve derin bölgedeki yağların, özel kanüller kullanılarak vakum yardımı ile veya özel enjektörlerle uzaklaştırılması ameliyatıdır.
Bu işlem vücut şekillendirmede kullanıldığı için aynı zamanda bir sanattır.
Liposuction; yüzden, ayak bileğine kadar uygulanabilen bir işlemdir. Ancak en çok göbek çevresi, üst bacakların iç ve dış bölgeleri ile sırtta uygulama alanı bulmuştur.

Liposuction için en uygun adaylar özellikle vücudunda bölgesel yağlanması olan ve cilt kalitesi yüksek kişilerdir.

İnsanoğlu yaradılışından beri güzelliğine düşkündür. Günümüzde ise güzellik; kişilerin hayat tarzını ve sosyal konumunu etkileyen, psikolojisini bile şekillendiren bir kavramdır. İnsanlar bugünün sosyal yaşantısı içinde, stres, yoğun iş temposu ve hareketsizlik nedeniyle görüntüsüne dikkat edemez oldular.

Spor salonları ve güzellik merkezleri de yeterli çözüm getiremeyince plastik cerrahın uyguladığı liposuction imdada yetişti.

BağlantıLiposuction 1-4 mm.lik özel kanüllerle ve vakum makineleri ile yapılır. Bazen el yardımı ile ve özel enjektörlerle de yapılmaktadır.

Vücudumuzda ki yağ hücresi sayısı hayat boyu değişiklik göstermez. Yağlanmanın nedeni yağ hücrelerinin şişmesidir. Bu yüzden vakumla yağ alınması sonucu o bölgelerde yağlanma tekrarlanmaz.

Ameliyat olan hasta, ameliyat genişliğine göre 1-2 gece hastanede kalır. İlk 10 gün korse çıkartılmaz. Daha sonra banyo izni verilir. Fakat korse 10 gün daha gece gündüz devamlı (arada banyo yapabilir) giyilmelidir. Daha sonraki 20 günde ise sadece gündüzleri kullanılması yeterlidir.

Böylece 40 gün kadar korse baskısı uygulanmış olur. Ödemlerin inmesi için korse kullanılması şarttır. Hastanın iş hayatına dönmesi en geç bir haftadır. Fakat 3. gün masa başı işlerini ve uçakla yolculuğunu yapabilir.

Liposuction’ın sağlığa faydaları :

Yapılan araştırmalar sonucunda görülmüştür ki, istenmeyen yağların vücuttan uzaklaştırılması sadece estetik fayda sağlamaz, aynı zamanda Tip2 şeker hastalığının tedavisine de çok yardımcı olmaktadır. Yağ hücrelerinin azalması ile şeker metabolizması da düzene girer.

Erkeklerde de yağ hücrelerinin azaltılması kan testosteron seviyesini yükseltmektedir. Çünkü testosteron hormonu yağ hücrelerine tutunarak kandaki seviyesi düşmektedir. Yağ azalınca kan testosteron seviyesi yükselir. Bu durumda cinsel fonksiyonlarda düzelme ve artış sağlar.hash.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa