LABİOPLASTİ

LABİOPLASTİ

LABİOPLASTİ

Labioplasti, vajinal estetik operasyonudur ve insanların bu operasyonu tercih etmelerindeki sebep, genetik olarak veya başka faktörler nedeni ile geniş olan iç dudaklardır. Çünkü bu durum hem estetik olarak kaygı oluşturmakta hem de fonksiyonel anlamda kişileri rahatsız edebilmektedir. Vajinanın iç dudaklarının aşırı şekilde uzun veya geniş olması, uygulamanın başlıca nedenlerindendir.

İlişki esnasında içe dönebilen dudaklar sıkıntı oluşturabilmekte ve vajinada kuruluğa sebep olabilmektedir. Ayrıca kişilerde görüntü sorunu oluşturmaktadır. Uygulama, geniş olan labiaların küçültülmesi ve normal hale getirilmesidir. Her yaştan ve kesimden kişiler bu operasyonu tercih edebilmektedir.
 
Labioplasti Uygulamasının Süreci Nasıldır?
 
İşlem tamamen cerrahi şekilde yapılmaktadır. Hastanın muayenesi sonrasında ve hastanın beklentileri doğrultusunda uygulanacak operasyona karar verilmektedir. Bazı operasyonlarda kişiler başka problemleri varsa bunların da düzeltilmesini talep edebilirler. Kimi zaman labianın kenarındaki rengin açık hale getirilmesi de talep edilmektedir. Kimi hastalar ise doğallıktan yana olarak bu tercihte bulunmayabilirler. Tüm operasyona ve sürecin nasıl olacağına hasta ve doktor birlikte karar vermektedir.

Uygulamanın Hazırlığı Ve Uygulama Sonrası Nasıldır?

Seçilecek olan teknik doğrultusunda ortalama yarım saat ya da bir saat süren bir uygulamadır. Genellikle lokal anestezi tercih edilmektedir fakat genel anestezi de yapmak mümkündür. Kanama ve ağrı gibi şikâyetler az oranda seyretmektedir. Uygulama sonrasında 24-48 saat buz uygulaması faydalı olup, üç hafta kadar cinsel ilişki yasaklanmaktadır. Uygulama sonrasında hasta aynı gün taburcu olabilmektedir ve operasyonla ilgili dikiş izi bulunmamaktadır. Üç haftalık ilişki yasağından sonra, aktif bir şekilde cinsel hayata dönmek mümkündür.

 

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa