KULAK ESTETİĞİ

KULAK ESTETİĞİ

KULAK ESTETİĞİ

Kulağınızda Sorun Mu Var?

Çoğu Insanda Görülebilen Sorunlardan Biri De Kulaktaki Şekil Sorunlarıdır. En Sık Görülen Kulaklardaki Şekil Sorunu, “Kepçe Kulak” Olarak Bildiğimiz Durumdur. Elbette Ki Onun Dışında Da Şekil Bozuklukları Olabilir.

Kulaktaki bu şekil bozuklukları sosyal anlamda insanları rahatsız edebilmektedir. Özellikle çocukluk dönemlerinde,arkadaşları arasında alaya alınması durumları gözlendiği için, bu sorunu olan çocuk daha çekingen olabilmektedir. Kulaklarda olan bu şekil sorunlarını halletmenin ise tek bir yolu vardır. O da kulak estetiği(otoplasti) ameliyatıdır.

 Ameliyat İçin En Uygun Zaman Nedir?

Genel anlamda kulak gelişimi 6 yaşına kadar tamamlanır. Bu nedenle 6 yaştan itibaren ameliyat yaptırmak daha doğru olacaktır. Çocukluğunda veya gençliğinde yaptırmadığı halde, orta yaşlarında olmasına rağmen bu ameliyatı yaptıranlar da vardır.

Ameliyat Hakkında Genel Bilgiler

Kıkırdağa şekil verilerek yapılan bir ameliyattır. Kıkırdak yapısındaki sorun neyse, ona yönelik olarak operasyon yapılır. Anestezi kullanımında ise; hastanın yaşı göz önünde bulundurulur. Ameliyat küçük yaşta olan bir hastaya yapılıyorsa, genel anestezi yöntemi kullanılır. Fakat bir yetişkin ameliyatı ise, lokal anestezide uygulanabilir.
Ameliyat sonrasında da  bir hafta kadar süreyle kulak sargı içerisinde kalır. Daha sonra kulağı yine korumak amacıyla, tenisçi bandajı kullanılır.Bir haftanın tamamlanmasıyla banyo yapılabilir.Bu bandaj ilk haftayı tamamladıkdan sonra sadece akşamları olmak üzere 2 hafta kullanılır. Ameliyat sonrasında ise; beklenmedik bir yan etki oluşmadığı sürece verilen şekil kalıcı olacaktır.

 

 

 

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa