KARIN GERME

KARIN GERME

KARIN GERME

 

Düz Bir Karına Sahip Olmak İstiyor musunuz? KARINGERME  AMELİYATI ABDOMİNOPLASTİ;
 
Hamilelikten dolayı veya kilo verme çalışmalarından dolayı birçok bayanın karnında sarkmalar oluşabilir. Karın germe ameliyatı sayesinde bu sarkmalar toparlanmaktadır. Bu sayede bayanlar fiziken güzelleştiği gibi psikolojik olarak da kendilerini iyi hissedeceklerdir. Genel ağırlık bu ameliyatlar hamilelik ve doğum sonrası kadınlarda daha çok yapıldığı yönünde olsada günümüz çağında obezite sorunu erkek ve kadınları etkilemektedir.Gelişen obezite cerrahisi ile olumlu sonuçlar alınmış fakat bu durum hızlı kilo vermeyle birlikte karın bölgesindede ciddi sarkmalar vede abdominoplasti ameliyatının yapılmasını yaygın hale getirmiş olumlu sonuçlar doğurmuş düz ve estetik sonuçlar rahatlıkla elde edilmiştir.
Bu ameliyat için öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, sigara kullanımıdır. Ameliyat olacak hasta, 2 hafta öncesinden sigara kullanımına son vermelidir. Eğer kan sulandıran ilaçlar alıyorsa bunları da ameliyat öncesinden bırakmalıdır.
Ayrıca;hastanın anemnezinin dikkatli bir şekilde alınması daha önce geçirmiş olduğu ameliyatlar hakkındaki bilgiler kaydedilmelidir.Hastanın daha önce geçirmiş olduğu batın yada fıtık özellikle göbek fıtığı yahut devam eden bu tür rahatsızlıkları değerlendirmeli gerektiğinde konu ile ilgili genel cerrahi uzmanıda operasyona dahil edilmelidir.


Ameliyat Hakkında Genel Bilgiler
 
Ameliyat kesileri, iç çamaşırının altında gizlenebilen bölgede kalacaktır. Karın bölgesinde, sezaryen kesiği hizasında iki taraflı kesi şeklinde olacaktır. Bu bölgelerden kesilerek karın alt tabakasında yer alan gevşemiş kaslar birleştirilir. Bu tedaviye bir de liposuction eklenirse, çok daha güzel sonuçlar alınacaktır. Zaten karın germe ameliyatı genellikle liposuction ile birlikte yapılır.
Liposuction dışında ameliyatlarla da birleştirme yapılabilir. Ancak bu operasyon süresinde uzamaya sebep olacaktır. Karın germe ameliyatının normal süresi ise; yaklaşık 2-3 saattir.
 
Ameliyat Sonrası Dönem
 
Ameliyattan sonra 2-3 gün hastanede kalmak gerekir. İlk hafta da evde istirahat halinde olmak önemlidir. Ameliyattan sonra 2 hafta boyunca korse giyilmesi gerekir. Ondan sonra da hasta normal hayata dönebilecektir. Fakat ilk 2 ay boyunca ağır sporlar yapmamak, hastanın yararına olacaktır.

Ayrıca; ameliyattan 2 hafta önce bırakılan sigara kullanımına, ameliyat sonrasında da 2 haftaya kadar dikkat etmek gerekir. Yani 2 hafta kadar daha sigara kullanmamak hasta sağlığı açısından önemlidir.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa