FUE TEKNİĞİ

FUE TEKNİĞİ

FUE TEKNİĞİ

FUE Tekniği Nedir?
FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi denilince ilk akla gelen yöntemlerden biridir. FUE yönteminin özelliği, saçlı deride herhangi bir kesi yapılmamasıdır; Bu hem operasyon sırasında hem de iyileşme sürecinde avantaj sağlar. Ayrıca operasyon sonrasında herhangi bir iz ve kesi olmayacak olması da hastaların tercihini artırmaktadır.

FUE Yönteminin Aşamaları Nelerdir?
İşlem lokal anestezi altında yapılır. Ekilecek saçların alınacağı bölge işlem için hazırlandıktan sonra uygun durumdaki saç kökleri tek tek toplanır. FUE motoru ile 1 mm'den küçük (0,6 mm ile 0,8 mm arası) kesi uçları ile kök toplama işlemi gerçekleştirilir. Alınan kökler (Greft) 2-3 saç teli içerir. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Saç ekimi sırasında donör bölgeden binlerce kök çıkarılacağı için kullanılacak ucun küçük olması bölgenin iyileşme sürecini etkiler.

Tüm saç kökleri toplandıktan sonra ayırma işleminden sonra ekime geçilir. Ekim işlemi için kanalların çok dikkatli açılması gerekir. Kanal açma, kök toplama kadar hassasiyet ve tecrübe gerektiren bir işlemdir.

Son zamanlarda kanal açılırken punch sistemi yerine tercih edilmeye başlanan lateral slit yöntemi, kesileri saçın yapısına uygun hale getirerek hastanın saç kökünün boyutuna ve uzunluğuna uygun kanalların açılmasını sağlar. . Doğru boyutta ve derinlikte açılan kanallar, saç ekiminde ekilen saçların yeniden çıkma oranını etkiler.

Bir diğer önemli konu ise saç köklerinin ekileceği kanalın açısıdır. Doğal saç modelinin yakalanmasında en büyük etken olan açılar başın her bölgesine farklı şekilde verilmelidir. Aksi takdirde saç istenilen şekli alamayacaktır. Doğallığı yakalamak için bir diğer faktör de saç çizgisinin doğru belirlenmesidir. Alın bölgesi ve saçın başladığı bölge doğru oranlarda hesaplanmalıdır.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Ameliyattan sonra tıpkı obotik Saç Cerrahisi ve DHI yönteminde olduğu gibi ilk gün kontrol edilir, 48 saat sonra yıkama yapılır ve diğerlerinde olduğu gibi 10 gün devam edilir. Ekilen saç köklerinden çıkan saçlar 2-3 hafta içinde uzar, ancak daha sonra saçlar dökülür. Bu durum geçicidir. Birkaç hafta dinlendikten sonra saçlar tekrar uzamaya başlar ve 6 ay sonra normal durumuna döner. Bazı bölgelerdeki saçların bu duruma gelmesi daha uzun sürebilir.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa