ELMACIK KEMİĞİ ESTETİĞİ

ELMACIK KEMİĞİ ESTETİĞİ

ELMACIK KEMİĞİ ESTETİĞİ

Elmacık Kemiği Estetiği İle Genç Ve Diri Bir Görünüm Mümkün

Yüz güzelliğinde, elmacık kemiğinin sağladığı katkı çok önemlidir. Bu bölgede var olan ya da sonradan oluşmuş olan çöküntü, kötü bir görünüme neden olabilmektedir. Yüz bu şekilde olduğunda sarkmış ve yaşlı görünebilmektedir. Bu nedenle elmacık kemiği estetiği sıklıkla tercih edilmektedir.

Elmacık kemiği bölgesindeki düzlük doğuştan olabileceği gibi herhangi bir kaza sonrasında da meydana gelebilmektedir. Yaşlanma faktörü de bu bölgenin düzleşmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Elmacık kemiği bölgesinin düz olmasının sebebi ister doğuştan olsun ister sonradan olsun, uygulanacak yöntem değişmemektedir. Bu bölgenin doldurulması protez veya dolgu ile yapılmaktadır. Dolgudan anlaşılması gereken, yağ ve PRP olmalıdır.

Bu işlemler, düz olan bölgenin dolgunluk kazanmasını ve kişinin genç bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Dışarıya doğru çıkı yanaklar her zaman diri, genç ve canlı bir görünüm sağlamaktadır.

Protez Ve Dolgu Farkı Nedir

Elmacık kemiği estetiğinde uygulanan iki yöntem vardır. Kemikler üzerine yerleştirilen protez işlemi veya kişinin vücudundan alınan yağın enjeksiyonu ile yapılan dolgu işlemidir. Her iki uygulamanın da avantaj ve dezavantajı mevcuttur.

Hangi uygulamanın yapılacağına hastanın durumu ve beklentileri ile birlikte doktor karar vermektedir. Genelde hafif durumlarda dolgu tercih edilmektedir. Amaç, hafif olan bir olguda, vücuda protez gibi yabancı madde konmak istenmemesidir. Ortalama bir ya da iki saat süren operasyonlarda, protez işlemlerinde genel anestezi uygulanırken yağ enjeksiyonları lokal anestezi ile yapılmaktadır.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa