DHI TEKNİĞİ

DHI TEKNİĞİ

DHI TEKNİĞİ

DHI Tekniği Nedir?
DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu yöntemde greftler sadece uzmanların kullanması gereken choi adı verilen medikal bir kalem yardımıyla toplanır ve daha sonra bu kalemle alınan saçlar kesi veya kanal açılmadan direkt olarak deri üzerine yerleştirilir. Bilinen saç ekimi yöntemlerinde bu iki işlem ayrı ayrı yapılır, kullanılan özel kalem sayesinde işlem bire indirilir ve hastaya rahatlık ve rahatlık sağlanır.

Kısaca FUE denilen saç ekimi tekniği üç aşamalı iken DHI iki aşamalıdır. Uygulamanın amacı; saç ekimi kalitesini artırmak, yoğun bir görüntü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü korumak ve saç ekimi yaptıran kişinin saçlarını kısaltmadan hızlı bir şekilde günlük hayatına dönmesini sağlamaktır.

Aşamaları nelerdir?
Donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak saç kökleri gevşetilir ve saç kökleri özel bir kalemle toplanır. Ardından toplanan saç kökleri bu özel cihaz sayesinde saçlı deriye yerleştirilir.

Özel choi kalemi sayesinde saç kökleri saç derisine yerleştirilir. Bu kalem çok ince, sivri bir uca sahiptir ancak özel yapısı sayesinde içine saç kökleri yerleştirilebilmektedir. Saç derisine uygun bir açıyla batırılan bu ince uçlu medikal kalem, arkasındaki özel alana basıldığında saç kökünü kafa derisine yerleştirir.

Sağlıklı dokulara zarar vermeden uygulanan bu yöntem daha sık ekim yapılmasına imkan vermesi açısından avantajlıdır.

Bu yöntemin genellikle tercih edilmesinin nedeni; Kökler alındıktan sonra bekletilmeden hemen yerleştirilir. Böylece tutma oranı ve greftlerin sağlıklı kalma olasılığı artar. Uzun süredir var olan bir teknik olmasına rağmen son zamanlarda yıldızı parladı.

Yaklaşık 10-12 saat süren işlemin deneyimli kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir. Robotik saç cerrahisinde ve Fue yönteminde olduğu gibi işlem sonrası ilk gün kontrol yapılır. Yıkama ikinci gün başlar ve sekiz gün devam eder.

Avantajları nelerdir?
Kanal açma ve saç kökü yerleştirmenin aynı anda yapılması toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden yerine yerleştirilmesini sağlar.
Daha sık ekim ve daha doğal görünüm sağlar.
Özel aparatı sayesinde saç ekimi sırasında köklerin bekleme süresi azalır. Böylece kök kaybı riski en aza indirilir.
Mevcut saçlar zarar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalara da uygulanabilen bir yöntemdir.
Hasta hızlı bir iyileşme süreci yaşar.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa