Cerrahi Diş Çekimi

Cerrahi Diş Çekimi

Cerrahi Diş Çekimi

Cerrahi çekim; dişe basit bir çekim uygulanabilmesi için, yeterli düzeyde diş etinin üzerinde olmadığı durumlarda, işlemin çevre dokular üzerinde ek işlemler yapılarak gerçekleştirilmesidir.

Cerrahi diş çekimi hangi durumlarda uygulanır?

Çene kemiğinde gömülü kalan bir dişin, hastalık etkeni olması ya da yapılması planlanan tedaviler için engel oluşturması durumunda cerrahi çekim planlanır. Özellikle 20’lik diş çekimi işlemleri, bu dişlerin sıklıkla gömülü olması nedeniyle cerrahi olarak yapılır. Bunun yanı sıra, komplikasyonlu diş çekimi olarak adlandırılan aşırı harabiyete uğramış ya da diş eti seviyesinin altında kalacak seviyede kırılmış dişlerin çekilmesi için de çevresindeki dişeti dokusunda veya çene kemiğinde işlem yapılması gerekebilir. Bu durumlarda da cerrahi çekim planlanır.

Uygulama sırasında ve sonrasında sizleri neler bekliyor?

Tedavi; lokal anestezi altında, konforlu bir şekilde tamamlanabilir. İşlem süresi ise dişin durumuna ve komşu dokularla ilişkisine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Cerrahi bir işlem olması nedeniyle işlem sonrasında ağrı ve ödem meydana gelebilir. Ancak ilk 24 saat bölgeye soğuk kompres uygulanması, hekimin reçete edeceği ilaçların düzenli kullanılması ve ağız bakımına dikkat edilmesi durumunda bu süreç hızlı bir şekilde atlatılabilir.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa