ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA

ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA

ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA

 

Alın Germe Ve Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır
 
Dünya üzerinde bulunan herkesin, özellikle de bayanların dikkat ettikleri yüz güzelliğinde kaş ve alın önemli etkiye sahip iki unsurdur. Güzel ve şekilli kaşlar, çizgisiz bir alın yüze sağlıklı, diri, canlı bir ifade katarken tam tersi düşmüş kaşlar ve çizgili bir alında yüz ifadesini anında değiştirerek yüzü daha sağlıksız, mutsuz, daha yaşlı ve ifadesiz göstermekte.
Genetik faktörler, doğal yaşlanma süreci ve mimik kullanımın fazlalığı gibi sebepler, alın kırışıklığı ve kaş sarkmasının başlıca sebepleri arasındadır. Bu sebeplerden dolayı oluşan durumlarda kişiler alın germe ve kaş kaldırma operasyonlarına yönelmektedir.
 
Alın Germe Ve Kaş Kaldırma 
 
Sarkmış olan derinin ve kaşların eski konumuna getirilmesi için kaş kaldırma ve alın germe yöntemleri uygulanır. Kaş kaldırma ve alın germede kullanılan en basit ve rağbet gören uygulama botoxdur. Botox uygulaması kadar basit olmasa da kısmen kolay bir yöntem olan askılıma yöntemi bir diğer alın germe ve kaş kaldırma yöntemidir.

Diğer yöntemlerden farklı olarak kişinin durumu göz önüne alınarak yapılan herkese uygulanmayan bir yöntem olan endoskopik veya açık operasyonel germedir. Alın germe ve kaş kaldırma operasyonlarında genellikle tercih edilen genel anestezidir. Bazı durumlarda ise sedasyon ile de işlem gerçekleştirilebilir. Hasta operasyondan sonra aynı gün içinde taburcu edilir. İyileşme süresi 1 hafta civarıdır.

 

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa