SAKAL VE Bıyık EKİMİ

 SAKAL VE Bıyık EKİMİ

SAKAL VE Bıyık EKİMİ

Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir?
Son dönemde sinema ve dizilerde ön plana çıkan sakallı gençler, sakal ve bıyık ekimini ön plana çıkarıyor. Sadece Türk erkekleri tarafından değil, Arap erkekleri arasında da oldukça popüler olan bu ekimi sakal, bıyık ve gözde olmak üzere üç grupta toplamak gerekir.

Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesinde saçlı deriden alınan saç kökleri, saçın olmadığı veya çok seyrek görüldüğü bölgelere nakledilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sakal-bıyık ekiminde ense bölgesindeki saçların donör olarak kullanılmasıdır. Saçta olduğu gibi bıyıkların da çıkış yönleri vardır. Bıyıkların kıvrımları vardır. Sakallarda orta bölgede dönüşler ve yan bölgede kıvrımlar vardır. Bu nedenle her ekim yerinin özelliklerine ve açılarına dikkat etmek gerekir. Kaş ekiminde olduğu gibi 5-10 derecelik belirli açılarda kanallar açılmalıdır.

Sakalsız Erkeklere Uygulanabilir mi?
Sakal ve bıyık ekimi, köşe adı verilen, yüzünde sakal ve bıyık olmayan hastalara uygulanabilen bir yöntemdir. Bu sayede kliniğimize gelen birçok Arap ve Uzakdoğulu hastaya saç ve bıyık ekimi başarıyla uygulandı.

Ancak ekim yapılacak hastanın esmer veya sarışın olması tedavi sürecini hiçbir şekilde etkilemez. Farklı saç ve sakal rengine sahip hastaların da analiz edilmesi gerekir. Hastayı olası sonuç hakkında önceden uyarmakta fayda var.

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?
Sakal ve bıyık ekimi lokal anestezi altında yapılan tek seanslık bir işlemdir. Yaklaşık 4-5 saat süren ağrısız bir işlemdir. İşlemin ertesi günü ekim yapılan bölgede küçük kabuklanmalar görülebilir. Ancak kısa sürede geçer. Ekilen köklerin uçlarındaki saçlar 15 gün sonra dökülür. Bu normal bir süreçtir. Üç ay sonra saçlar tekrar uzamaya başlar. 6-8 ay içerisinde hasta istediği sakal ve bıyığa kavuşacaktır.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa