SAHAVEN SAÇ EKİMİ

 SAHAVEN SAÇ EKİMİ

SAHAVEN SAÇ EKİMİ

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?
Modern dünyamızda erkeklerin en sık yaptığı estetik operasyon saç ekimidir. Günümüzde tıraşsız FUE dediğimiz saç ekimi operasyonu saçları kazımadan ve 0'a çarpmadan uygulanabilmektedir.

Erkeklerde saç dökülmesi ön körfez dediğimiz bölgelerdeki açılmalarla başlar. Ön saç çizgisi kaybolur, ardından taç bölgesinde ön ve arkanın birleştiği ve tepenin açılmaya başladığı kademeli bir açılma olur. Özellikle ön bölmelerin üstleri açıkken tüm saçları tıraş etmeye gerek yoktur. FUE saç ekimi, seyrelme olan ve saçların kolayca girilebildiği durumlarda tıraşsız da yapılabilir.

Özellikle ense bölgesindeki saçları yaklaşık 4 cm uzunluğunda olan erkeklerde bir parmaktan 2 şerit tıraş edip traşlı bölgeyi uzun saçlarıyla kapatmak mümkündür ve neredeyse 2-3 gün sonra o kadar uzun saçlara kavuşmak mümkündür. tıraş olmadan kimsenin anlayamayacağı kadar doğaldır.

Traşsız Saç Ekimi ile Traşlı Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?
Erkeklerin tercih ettiği saç ekimi yöntemlerinden biri de tıraşsız saç ekimidir. Traşlı Saç ekiminde saçların bir numaraya vurulması gerekir. Kuron bölgesi tamamen boş olduğu için ortalama 3000-5000 greft yani kök gerektiren yoğun saç ekimlerinde traşlı FUE yapılmalıdır. Tıraşsız FUE yöntemi, ekim alanı küçük olan ve arada ekim yapılabilecek seyrek alanlara uygulanır. Erkekler kadar kadınlar da bu yöntemi tercih etmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İşler?
Tıraşsız FUE yöntemi diğer saç ekim yöntemleri ile aynı süreci takip eder. Doktor tavsiyelerine uymak önemlidir. İlk 3 ayda saçlar uzamaya başlar. 6. ay ve sonrasında uzama artış gösterir. İlk yılın sonunda gerçek sonuç kendini göstermeye başlar. Ekilen ve uzayan saçlar işlem sonrasında istenildiği gibi şekillendirilebilir.

İletişim
Taksim Masaj Taksim Spa